Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 22.X.2017 r.

2017-10-21 22:32:45

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 22.X.2017 r.

1. Dzisiaj w 29 niedzielę roku liturgicznego przypada 39. rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada , która w tym roku przypada w środę – msze św. w naszym kościele parafialnym będą o godzinie 8.00 i 10.00. Po mszy św. o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz na którą zapraszamy orkiestrę i tam o godzinie 11.30 odprawiamy na cmentarzu parafialnym sumę za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! – nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach – największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiary Mszy świętej, wypominki.
  4. 2 listopada w czwartek przypada Dzień Zaduszny. W kościele parafialnym będą msze św. tego dnia o godzinie 8.00. Na cmentarzu msza i różaniec za zmarłych będzie o godzinie 14.00. Zapraszamy.
  5. We uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przy wejściu na cmentarz będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na potrzeby Seminarium Duchowne w Częstochowie.
  6. Różaniec i msza św. w Piekarach w środę godzina 15.30, w Kacprowie w czwartek godzina 15.30. Na nabożeństwo różańcowe serdecznie zapraszamy.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 28 października godzina 10.00 w kaplicy MB Bogdanowskiej.
  8. Z soboty na niedzielę przechodzimy na czas zimowy i śpimy godzinę dłużej!
  9. Jak co roku rozprowadzamy Kalendarza Rolników na 2018 r. w którym znajduje się wiele wartościowych artykułów do przeczytania, koszt 25 zł, do nabycia w zakrystii.
  10. Wyjazd dwoma autokarami do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego jest w sobotę 4 listopada, zbiórka przed kościołem o godzinie 6.45, wyjazd o godzinie 7.00
  11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.