Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta ósma Niedziela Zwykła

2014-10-11 16:42:09

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta ósma Niedziela Zwykła 12.X.2014 r .

 

 

1.  Obchodzimy dziś Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie".  Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po mszy świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia" – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Dlatego gorąco polecamy ją Waszej życzliwości.

2. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim pracownikom oświaty z naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu sił w coraz trudniejszej pracy z dziećmi i młodzieżą!

3. W sobotę, 18 października, przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Dzisiaj  ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie na cmentarzu o godzinie 15.00, które połączymy z nabożeństwem różańcowym i modlitwom za zmarłych. Zapraszamy.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie, mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki: - roczne – czytane w każdą niedzielę przed mszą świętą o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 i w kościołach filialnych; i - jednorazowe – czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych!!! Karteczki na wypominki wyłożone są pod chórem. Jesteśmy pytani o ofiarę za wypominki – tradycyjnie za wypominki tak jak u ubiegłym roku.

6. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w kaplicy MB Bogdanowskiej. Przypominamy o zasadzie, która obowiązuje, że dzieci uczęszczające do szkół poza terenem parafii przystępują do pierwszej komunii świętej w swojej parafii.

7. Dziękujemy mieszkańcom Piekar za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 245 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekarki.

8. Różaniec i mszę św. odprawiamy we wtorek w Mąkolicach g 15.30 i, w czwartek Kacprów g 15.30 i Piekary 15.30, w piątek Radziątków g 15.30

9. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót