Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 15.X.2017 r.

2017-10-14 23:28:47

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 15.X.2017 r.

 

  1. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 39 lat, gdy nasz Rodak, dziś już Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczania papieża Polaka. Z tej to okazji każdy z nas przy wyjściu z kościoła będzie mógł poczęstować się słynnymi kremówkami papieskimi przygotowanymi przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Wsi Postękalice. Ofiarki składane z tej okazji przeznaczone są na dalsze prace renowacyjne przy kościele św. Rocha w Postękalicach.
  2. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 15.00. Zapraszamy.
  3. Różaniec i msza św. w Piekarach w środę godzina 15.30, w Kacprowie w czwartek godzina 15.30. Na nabożeństwo różańcowe serdecznie zapraszamy.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Piekar za udekorowanie ołtarzy kwiatami i  za ofiarę na potrzeby kościoła.
  5. W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada , która w tym roku przypada w środę – msze św. w naszym kościele parafialnym będą o godzinie 8.00 i 10.00. Po mszy św. o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz i tam o godzinie 11.30 odprawiamy na cmentarzu parafialnym sumę za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! – nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach – największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiary Mszy świętej, wypominki.
  6. 2 listopada w czwartek przypada Dzień Zaduszny. W kościele parafialnym będą msze św. tego dnia o godzinie 8.00. Na cmentarzu msza i różaniec za zmarłych będzie o godzinie 14.00. Zapraszamy.
  7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót