Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

2014-08-23 23:33:13

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 24 .VIII.2014 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie"? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

2. We wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze święte w naszym kościele o 8.00 10.00 i 18.00 – zapraszamy!

3. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski apeluje, aby dzień 26 sierpnia br., był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie –„Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich". Złożymy także w tym dniu ofiary na tacę na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.

4. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni wytchnienia od codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

5. Przed nami bowiem coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca lub w pierwszą niedziele miesiąca.

6. Dziś dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory, czyli przeżywamy dożynki  parafialne na sumie o godzinie 11.30.

7. Uroczystości na Górach Borowskich w tym roku przypadają na niedzielę 7 września godzina 10.00. Msze święte w kościele parafialnym tego dnia będą o godzinie 8.00 i 10.00, suma na Górach Borowskich. W Postękalicach o 11.15, w Woźnikach o godzinie 14.00

8. Msza św. w Blizinie 26 sierpnia o godzinie 15.00

9. Msza św. za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie 14 września o godzinie 16.00

10. Dziękujemy mieszkańcom Bukowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 50 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Janowa.

11. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

 

 

 

 

 

 

« powrót