Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 27.VIII.2017 r.

2017-08-27 00:36:09

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 27.VIII.2017 r.


  1. Dzisiaj przeżywamy Dożynki Gminno – Parafialne, rozpoczną się Mszą Świętą  o godzinie 14.00 w Piekarach. Zapraszamy serdecznie.
  2. 1 września przypada 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
  3. Kościół w Polsce solidarnie Łączy się dzisiaj z poszkodowanymi w wyniku nawałnic nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r.  W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i upoważnienie naszego metropolity częstochowskiego dzisiaj po mszach przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń. Wszystkim Wiernym, w imieniu poszkodowanych, składam serdeczne podziękowanie za duchowe i materialne wsparcie. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. Ministrantów, Lektorów i Lektorki ks. Tomasz w podziękowaniu za  piękną służbę Bogu zaprasza na „Piknik” w sobotę 2 września o godzinie 14.00 na ogrody plebańskie.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w pierwszy piątek okazja do spowiedzi dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny od godziny 17.30 i w pierwszą sobotę również od godziny 17.30. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.
  6. Za tydzień w niedzielę 3 września o godzinie 10.00 rozpoczynają się uroczystości na Górach Borowskich. W związku z czym w kościele parafialnym tego dnia msze św. będą o godzinie 8.00 i 9.30.
  7. W terenie 3 września msze św. będą w Woźnikach o godzinie 14.00, a w Postękalicach o godzinie 15.00, w Dobiecinie odprawimy za tydzień.
  8. W poniedziałek 4 września nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego. Msze na rozpoczęcie roku szkolnego w Bogdanowie o godzinie 8.00, w Janowie godzina 9.00, w Dobiecinie o godzinie 9.30.
  9. Dziękujemy mieszkańcom Bukowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Janowa.
  10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót