Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

2014-10-04 22:53:55

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 5.X.2014 r .

 

1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie po mszy św. o godzinie 17.00.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

3.  W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Rzymie Synod, którego przedmiotem obrad są "Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji". Prosimy o codzienną modlitwę w tej intencji.

4. W przyszłą niedzielę, 12 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!" Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę.

5. Również w przyszłą niedzielę 12 października po mszy świętej o godzinie 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Przypominamy o zasadzie, która obowiązuje, że dzieci uczęszczające do szkół poza terenem parafii przystępują do pierwszej komunii świętej w swojej parafii.

6. Dzisiaj natomiast po mszy o godzinie 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne i zapisy nowych kandydatów na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania, a wiec młodzież klas I, II, III gimnazjum i starszej, która nie uczestniczyła jeszcze w tej formacji bądź ją przerwała. Spotkania formacyjne będą się odbywać zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o godzinie 11.30. Warunkiem przyjęcia Sakramentu Bierzmowania jest:

- uczestnictwo w spotkaniach przygotowujących

- złożenie pisemnej prośby o udzielenie Sakramentu Bierzmowania

- udział w katechizacji szkolnej ( nie dotyczy dorosłych )

- przedstawienie wyciągu z aktu chrztu ( dotyczy tych osób, które były chrzczone poza parafią w Bogdanowie )

- osoby z poza parafii winny przedstawić pisemną zgodę własnego proboszcza.

7. W niedzielę – 12 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie za zmarłych na cmentarzu– różaniec i procesja po cmentarzu o godzinie 15.00.

8. Będzie organizowany wyjazd do Częstochowy 11 października godzina 17.00 na czuwanie na Jasnej Górze i 16 października na Dziękczynną Procesję Różańcową za dar kanonizacji św. Jan Pawła II, wyjazd o godzinie 15.30. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.

9. Dziękujemy mieszkańcom Zwierzchowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 50 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekar.

10. Różaniec i mszę św. odprawiamy we wtorek w Mąkolicach g 15.30i, w czwartek Kacprów g 15.30 i Piekary 15.30, w piątek Radziątków g 15.30

13. Od poniedziałku przyjmujemy intencje na przyszły rok 2015, natomiast w Postękalicach i Woźnikach od przyszłej niedzieli po mszy św. w zakrystii.

14. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót