Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 8.X.2017 r.

2017-10-08 00:01:19

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 8.X.2017 r.


 1. Dzisiaj już po raz 17. w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę" w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz biedną młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać" za składane ofiary.
 2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 39 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.
 3. Msza święta z racji Dnia Papieskiego zostanie odprawiona  w czwartek 12 października na godzinie 10.00 w intencji społeczności SP im. Papieża Jana Pawła II w kościele parafialnym. Na mszę św. zapraszamy i dzieci z nauczycielami i ich rodziców i dziadków.
 4. Różaniec i msza św. w Piekarach w środę godzina 15.00, w Kacprowie w czwartek godzina 15.00. Na nabożeństwo różańcowe serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę 14 października, naszą pamięcią różańcową obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich święto – Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim pracownikom oświaty z naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu sił w coraz trudniejszej pracy z dziećmi i młodzieżą!
 6. Dziękujemy mieszkańcom Piekarek za udekorowanie ołtarzy kwiatami i mieszkańcom Woźnik Kolonii za ofiarę na potrzeby kościoła 400 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekar.
 7. Na czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę wyjazd w środę 11 października o godzinie 18.00. Zapisy u Pani Krystyny.
 8. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w październiku, 15 października o godzinie 15.00. Zapraszamy.
 9. Jak co roku przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, ofiarki składamy tak jak w ubiegłym roku. Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych.
 10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. W środku do odmawiania „Nowenna Pompejańska”.
 11. Z serca Wszystkim błogosławimy życząc udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia  
« powrót