Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

2014-09-27 19:04:19

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 28.IX.2014 r .

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Niedziela dzisiejsza poświęcona jest modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października w Rzymie. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą "Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji". Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Synodu podczas Eucharystii i innych nabożeństw, w dniach poprzedzających oraz w czasie trwania prac synodalnych.
2. W środę rozpocznie się miesiąc październik. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.00, a w niedzielę – po mszy świętej o godzinie 11.30. Zapraszając  wszystkich do kościoła! tych, którym trudniej tutaj dotrzeć, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W Woźnikach zapraszamy codziennie na godzinę 18.00
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. W pierwszy piątek spowiedź od godziny 16.30. Odwiedziny chorych w domach jak dotychczas.
4. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 uroczysta suma odpustowa ku czci Św. Franciszka w Woźnikach, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Przemysław Wesołowski wikariusz z Gorzkowic. Po mszy św. procesja wokół kościoła.  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Woźnik, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Woźnik, Gości i wszystkich drogich Parafian.
5. Będzie organizowany wyjazd do Częstochowy 11 października godzina 17.00 na czuwanie na Jasnej Górze i 16 października na Dziękczynną Procesję Różańcową za dar kanonizacji św. Jan Pawła II, wyjazd o godzinie 15.30. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
6. Msza św. za zmarłych na cmentarzu w październiku w drugą niedzielę miesiąca to jest 12 października godzina 15.00.
7.  Spotkanie i zapisy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania nastąpi w niedzielę 5 października godzina 11.30 msza i po mszy zapisy młodzież począwszy od pierwszej klasy gimnazjalnej.
8. 12 października po mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Przypominamy o zasadzie, którą się proponuje, że dzieci uczęszczające do szkół poza terenem parafii przystępują do pierwszej komunii świętej w swojej parafii.
 9. Dziękujemy mieszkańcom Kozieróg za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 80 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Zwierzchowa.
10. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Ewelina i Łukasz Goskowie z Radziątkowa 100 zł, Karolina i Sylwester Nicińscy Woźnik Kolonii 150 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
11. Stowarzyszenie Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Piotrkowie Trybunalskim zebrało 754 zł. Za zebrane pieniądze tydzień temu serdecznie dziękuje. Będą przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia, dofinansowanie wycieczek i licznych imprez, dzięki którym uśmiech częściej zagości na twarzach
12. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.