Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 1.X.2017 r.

2017-10-02 23:44:32

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 1.X.2017 r.


 1. Październik rozpoczyna – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiać o godzinie 17.00, a w niedzielę – po mszy świętej o godzinie 11.30. Dzieci będą wklejać każdego dnia otrzymaną tajemniczkę do planszy różańcowej. Zapraszamy również i młodzież. Wiernych, którzy nie będą mogli brać udziału w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. Różaniec w Woźnikach codziennie o godzinie 18.00
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź od godziny 16.30, msza św. o godzinie 17.00
 3. W środę 4.X. wspomnienie św. Franciszka. Odpust w Woźnikach w przyszłą niedzielę 8 października o godzinie 14.00
 4. W czwartek – 5 października – patronuje nam św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000;
 5.  Liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku przypada 7 października w sobotę. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o zwykłej porze o 7.00 i 17.00.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Kozieróg za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Piekarek.
 7. Spotkanie z wszystkimi kandydatów do bierzmowania w sobotę 7 października o godzinie 10.00 w kaplicy MB Bogdanowskiej.
 8. Na czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę wyjazd w środę 11 października o godzinie 18.00. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
 9. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w październiku, 15 października o godzinie 15.00. Zapraszamy.
 10. Ofiarę na potrzeby Parafii złożyli: od pewnej Rodziny z Janowa 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
 11. Przyjmujemy intencje na nowy rok 2018 od piątku 6 października.
 12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 13. Z serca Wszystkim błogosławimy życząc udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia  
« powrót