Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

2014-09-06 19:25:33

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 7.IX.2014 r.

 

 

 
1.      Po 75 latach II wojna światowa, rozpętana przez połączone sojuszem III Rzeszę i Związek Sowiecki, jest wciąż niezagojoną raną. Odejście od Boga, grzechy ludzi i narodów są zawsze przyczyną wojen, bo pogrążają ludzkość w nihilizmie moralnym. Zaplanowana przez obu agresorów – III Rzeszę i Związek Radziecki – eksterminacja Polaków, metodyczne wyniszczanie przez niezliczone zbrodnie, terror, wypędzenia, deportacje, rabunek mienia – to znamię najkrwawszego w dziejach konfliktu. Cierpiał cały Naród, każda polska rodzina. W minionej dekadzie żaden rząd RP nie wystawił Niemcom rachunku za skutki wojny. A przecież argument cierpienia i obowiązek naprawienia krzywd ma swój ciężar w polityce. Dlatego musimy pamiętać o 1 września.
2.     W najbliższy poniedziałek, 8 września, będziemy przeżywać jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tego dnia w kościele parafialnym o godzinie 8.00 i 18.00. Zapraszamy.
3.      Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu.
4.     W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Odpust w Dobiecinie o godzinie 10.00
5.     Msze święte od przyszłej niedzieli w terenie w Woźnikach o godzina 8.30, w Dobiecinie o godzinie 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.5.
6.     Msza św. za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie 14 września o godzinie 16.00
7.     Dziękujemy mieszkańcom Wiktorowa i Mokracza za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół Wiktorów 50 zł i Mokracz 50 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Monikowa i Miłakowa.
8.     11 września w najbliższy czwartek jest wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze, wyjazd jest o godzinie 17.00. Zainteresowani zgłaszają się do Pani Krystyny Lauks.
9.     Serdecznie zapraszamy na Dekanalny Dzień Chorych do Rozprzy, w piątek 19 września godzina 16.00. Zapisy prowadzimy w zakrystii, wyjazd o godzinie 15.00 z przystanków autobusowych, po powrocie uczestnicy wyjazdu będą odwiezieni do poszczególnych wiosek skąd byli zabrani.
10.                       W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

Wszystkim życzymy udanej niedzieli i na cały tydzień – „Szczęść Boże."

 

 

 

« powrót