Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Dwunasta Niedziela Zwykła 25.VI.2017 r.

2017-06-24 22:07:39

Ogłoszenia duszpasterskie

Dwunasta Niedziela Zwykła 25.VI.2017 r.


  1. Dzisiaj pierwsza wakacyjna niedziela. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak dalej pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełnione  grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Msza Święta Fatimska na cmentarzu za zmarłych dzisiaj o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  3. W czwartek – 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00, w Mąkolicach przy kapliczce o godzinie 16.00.  Święci Apostołowie Piotr i Paweł, to dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. W ramach zmian wikariuszowskich w diecezji ks. Szymon Klimczak został oddelegowany do Parafii NM Panny Królowej Anielskiej w Kalei na stanowisko wikariusza. Serdecznie z całego serca dziękujemy ks. Szymonowi za piękną pracę duszpasterską w naszej Parafii i życzymy Drogiemu naszemu Księdzu Szymonowi „Szczęść Boże” w pracy na nowej placówce. Na miejsce ks. Szymona Ksiądz Arcybiskup oświadczył, że nie przyśle nikogo ze względu na coraz większe braki kapłanów w diecezji.
  5. Msze w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień, w Dobiecinie o godzinie 14.00, 2 lipca, w Woźnikach o godzinie 14.00, 9 lipca. W Postękalicach msza św. w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Prosimy o pojazdy po księdza do poszczególnych kaplic.
  6. Za tydzień w niedzielę 2 lipca o godzinie 10.00 przypada odpust ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta msza św. o godzinie 10.00, a po niej procesja maryjna z kopią obrazu. Na odpust zapraszamy Zespół Moderato z Niedyszyny z orkiestrą, Panie Różańcowe, dzieci komunijne do sypania kwiatów. Od niedzieli 2 lipca przyozdabiają ołtarze kwiatami poszczególne wioski, jako pierwsza wioska Bogdanów przyozdobi kwiatami ołtarz w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  7. W niedzielę 9 lipca o godzinie 14.00 Ochotnicza Straż Pożarna w Piekarach będzie świętować Jubileusz 90 lecia swojej działalności. Organizatorzy na powyższy Jubileusz już dziś wszystkich serdecznie zapraszają.
  8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
  9. Na zakończenie raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej! Szczęść Boże!
« powrót