Ogłoszenia duszpasterskie Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 13.VIII.2017 r.

2017-08-12 22:59:18

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 13.VIII.2017 r.

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19 niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Ks. Bp Andrzej Przybylski przeprowadza Wizytację Kanoniczną Parafii.
  3. We wtorki`– 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 11.30, w Postękalicach dalsza część odpustu ku czci św. Rocha o godzinie 13.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  4. Wtorkowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach.
  5. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną. W imieniu organizatorów Pieszej Pielgrzymki Ełckiej i Pielgrzymów składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy udzieli Pielgrzymom gościny i noclegu.
  6. Wyjazd na Kalwarię Zebrzydowską w środę 16 sierpnia, msza o godzinie 7.00, powrót 20 sierpnia. Zapraszamy
  7. Wyjazd autokarami na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 19 sierpnia, wyjazd o g 6.00 sprzed kościoła w Bogdanowie. Powrót około g. 20.00
  8. Dziękujemy mieszkańcom Całych Mąkolic za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii    zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Blizina.
  9. Dożynki Gminno – Parafialne odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia, to jest 27 sierpnia o godzinie 14.00 w Piekarach rozpoczną się mszą świętą.
  10. Msza święta za zmarłych na cmentarzu w sierpniu, w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, a w niej o ostatnich uroczystościach w parafii Wola Krzysztoporska.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".