Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

2018-02-18 02:33:30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

 

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Dzisiaj po sumie i po Gorzkich Żalach w kaplicy MB Bogdanowskiej spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do sakramentu I Komunii Świętej.
  3. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16:15, a na gorzkie żale w niedzielę po sumie o godz. 11:30.  Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post oraz o skarbonkach wielkopostnych znajdujących się na stoliku, przy krzyżu lub w zakrystii.
  4. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje w naszej parafii będą miały miejsce od 11 do 14 marca.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes.
  6. Dziękuję za przygotowanie pięknej dekoracji wielkopostnej ks. wikariuszowi Tomaszowi, panu Kościelnemu Józefowi, jego małżonce Krystynie oraz Anicie Grelowskiej.
  7. Przy wyjściu z Kościoła na stoliczku lub w zakrystii można nabyć nasz tygodnik katolicki Niedziela.
« powrót