Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czternastą Niedzielę w ciągu roku

2016-07-03 00:55:08

Ogłoszenia duszpasterskie

na Czternastą Niedzielę w ciągu roku 3.VII.2016 r.

 

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała! 
  2. Nasza wspólnota przeżywa dzisiaj swoje święto – odpust ku czci MB Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Bogdanowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 500 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bogdanowa Kolonii i Wólki.
  4. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w lipcu będzie odprawiona w niedzielę 10 lipca o godzinie 16.00
  5. Msze w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień. W Dobiecinie o godzinie 8.00, 3 lipca , w Woźnikach o godzinie 8.00 10 lipca. W Postękalicach Msza św. w każdą niedzielę o godzinie 11.15. Postękalice przyjeżdżają po księdza do Bogdanowa.
  6. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy jak co miesiąc, wyjazd w  poniedziałek 11 lipca o godzinie 17.45 z Woźnik, potem Piekary, Mąkolice, o  godzinie 18.00 - Dobiecin, Postękalice i Bogdanów. Na czuwanie 11 lipca prowadzimy zapisy w zakrystii lub kancelarii, jest zamówiony autokar.
  7. Od dziś również prowadzimy zapisy na wyjazd autokarem do Częstochowy, na Mszę św. z Papieżem Franciszkiem dnia 28 lipca w czwartek. Zbiórka przed kościołem 28 lipca w Bogdanowie o godzinie 5.00, o godzinie 5.15 wyjazd do Częstochowy.
  8. Za tydzień w niedzielę 10 lipca po mszy o godzinie 11.30 spotkanie organizacyjne dla rodzin przyjmujących pielgrzymów z zagranicy oraz dla wolontariuszy. Zapraszamy.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

10. Pan Sołtys z Bogdanowa informuje, że Punkt Lekarski w Bogdanowie będzie czynny od 5 lipca 2016 r., tj. wtorek od godziny 10.00 do 12.00. Pozostałe informacje w Punkcie Lekarskim.

« powrót