Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Adwentu

2014-12-18 23:33:14

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Czwartą Niedzielę Adwentu 21.XII.2014 r .

 

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od Świąt dzielą nas tylko trzy dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa.

2. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! W środę Wigilia i kolejne świąteczne dni. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja. Czy do przeżywania tych uroczystości jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Czy byliśmy już u spowiedzi? Wszystkim, którzy licznie brali udział w rekolekcjach adwentowych składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać". W Wigilię msze święte tylko rano o godzinie 8.00. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z środy 24 grudnia, na czwartek 25 grudnia – zapraszamy wszystkich jak najliczniej! Na pasterkę zapraszamy orkiestrę. Przed Pasterkom od godziny 23.20 odbędzie się Uroczysty Koncert Kolędowy. W koncercie udział weźmie „Wspólnota Zjednoczeni w Trójcy” – zapraszamy wszystkich jak najliczniej !

3. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

4. W czwartek – 25 grudnia – przypada pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 11.30. W Woźnikach 8.30, w Dobiecinie 10.00,w Postękalicach 11.15. W drugi dzień Świąt msze święte według tego samego porządku. Wtedy obchodzimy Święto Świętego Szczepana, na wszystkich Mszach jest poświęcenie owsa.

5. Ofiarę na kościół złożyli:

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia podwójne świąteczne numery Niedzieli (z kalendarzem na 2014 i płytą z kolędami Ks. Roberta Żwirka) cena 9 zł. i Gościa Niedzielnego cena 8 zł.

« powrót