Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Adwentu

2015-12-20 00:38:29

Ogłoszenia duszpasterskie

na Czwartą Niedzielę Adwentu 20.XII.2015r .

 1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
 2. W czwartek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja. Czy do przeżywania tych uroczystości jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Czy byliśmy już u spowiedzi? Wszystkim, którzy licznie brali udział w rekolekcjach adwentowych składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać". W Wigilię msze święte tylko rano o godzinie 8.00. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku 24 grudnia, na piątek 25 grudnia. Ofiary na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia – zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
 3. Przed Pasterką zapraszamy na bożonarodzeniowy koncert kolęd przygotowany przez Pana Organistę Andrzeja Lasotę w wykonaniu solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu Panią Annę Lasota przy współudziale chóru dziecięcego naszej Parafii. Koncert rozpocznie się  o godzinie 23.30
 4. W czwartek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
 5. W piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętych – jak w niedzielę. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi", tj. „Miastu i światu", nawet za pośrednictwem radia lub telewizji. W tym dniu jest dyspensa od spożywania potraw mięsnych.
 6. W sobotę 26 grudnia – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach jest poświęcenie owsa. 
 7. Niedziela 27 grudnia jest niedzielą Świętej Rodziny.
 8. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.
 9. Caritas Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne, zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło!
 10. Ofiarę na potrzeby parafii złożyła pewna Rodzina 1000 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej. Numer jest podwójny kosztuje 10 zł, zawiera kalendarz na 2016 rok kartkowy i film polsko-włoski wyświetlany niegdyś w kinach. Film dokumentalny, prezentuje świadectwa ludzi, na których życie znacząco wpłynęła postać Jana Pawła II. 
 12. Mamy również zaszczyt zaprosić na koncert Bełchatowskiego Chóru Gospel Schola Cantorum, który odbędzie się 6 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00 w kościele filialnym pw. Świętego Rocha w Postękalicach, wcześnie o godzinie 15.00 zapraszamy na mszę świętą. Zaprasza Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice i Ks. Proboszcz
 13. Rok 2015 był dla wielu Rodzin trudnym i bolesnym. Odszedł bowiem z tego świata członek Waszej Rodziny. Jako Proboszcz Wspólnoty Parafialnej, do której należał Wasz Zmarły lub Zmarła, pragnę wyrazić Państwu raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i ludzkiej solidarności. Pragnę także zaprosić Państwa do naszej świątyni na uroczystą Mszę Świętą żałobną w intencji wszystkich zmarłych Parafian w Roku Pańskim 2015, która zostanie odprawiona w środę dnia 30 grudnia o godzinie 16.00.

 

« powrót