Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Adwentu

2016-12-18 01:20:12

Ogłoszenia duszpasterskie

na Czwartą Niedzielę Adwentu 18.XII.2016 r.

 

  1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msza św. w Wigilię o godzinie 8.00, po mszy św. okazja do spowiedzi.
  3. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni o północy. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Na Pasterkę zapraszamy orkiestrę.
  4. W niedzielę 25 grudnia przypada pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia, Msze św. o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W Woźnikach o godzinie 8.30, w Dobiecinie po 10.00, w Postękalicach 11.15. W poniedziałek 26 grudnia, drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte tego dnia jak w niedzielę.
  5. Najlepsze życzenia składamy Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia.
« powrót