Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Adwentu 24.XII.2017 r.

2017-12-23 21:24:06

Ogłoszenia duszpasterskie

na Czwartą Niedzielę Adwentu 24.XII.2017 r. 

 

  1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli 24.XII na poniedziałek 25.XII. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  3. Przed Pasterką od godziny 23.15 zapraszamy na Koncert Kolęd w  wykonaniu zespołu muzycznego „Jasna Strona Mocy”. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.XII. będą odprawiane jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.30, w Woźnikach i Dobiecinie o godzinie 14.00, w Postękalicach o godzinie 15.00
  4. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26.XII. w Uroczystość Św. Szczepana, poświęcenia owsa, również msze będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia serdecznie zapraszamy na godzinę 11.30 wszystkie pary małżeńskie, które zawarły ślub w naszym kościele w Roku Pańskim 2017. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św.
  5. W imieniu swoim i Pana Organisty składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzinom naszej Parafii za życzliwe i owocne przyjęcie Pana Organisty z opłatkiem kolędowym.
  6. Zapraszamy na Mszę Świętą pogrzebową w intencji naszych Zmarłych w Roku Pańskim 2017, w środę 27 grudnia o godzinie 17.00
  7. Msza Święta na zakończenie Starego Roku odprawiona zostanie w niedzielę 31 grudnia na sumie o godzinie 11.30.
  8. Zachęcamy do nabycia i czytania naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  9. Na radosne przeżycie dzisiejszej wieczerzy wigilijnej wszystkim z serca błogosławimy...
« powrót