Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę po Wielkanocy

2016-04-16 16:57:51

Ogłoszenia duszpasterskie

na Czwartą Niedzielę po Wielkanocy 17.IV.2016 r.

 

 

  1. Na audiencji generalnej w środę 13 kwietnia papież Franciszek powiedział: Drodzy bracia i siostry, w tych dniach Kościół w Polsce obchodzi 1050.rocznicę chrztu. Razem z Pasterzami i wiernymi dziękuję Bogu za ten historyczny akt, który przez wieki kształtował wiarę, duchowość i kulturę waszego Narodu, we wspólnocie ludów, które Chrystus zaprosił do udziału w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania. Dziękujecie Bogu – według słów św. Jana Pawła II – za to, że „zostaliście zanurzeni w wodzie, która odbija w sobie obraz Boga żywego – w wodzie, która jest falą wieczności: «źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu» (J 4, 14)" (Kraków, 10.06.1979). Proszę Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu, dając świadectwo miłości Chrystusa i Kościoła. Niech miłosierny Bóg udzieli swojego błogosławieństwa wszystkim Polakom żyjącym w Kraju i poza granicami. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  2. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym i naszej Ojczyźnie.
  3. Spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do obchodu rocznicy I Komunii świętej w niedzielę 24.IV, 1.V i 3V po mszy świętej o godzinie 11.30 w kościele parafialnym.
  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywa się w soboty o godzinie 10.00 w Bogdanowie. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli ks. bp. Antoni Długosz we wtorek 7 czerwca o godzinie 18.00 w kościele parafialnym.
  5. W Niedzielę Miłosierdzia papież Franciszek zwrócił się z prośbą o pomoc materialną dla Ukrainy. We wszystkich kościołach katolickich Europy w przyszłą niedzielę – 24 kwietnia będzie miała miejsce zbiórka na ten cel. Prosimy o ofiary do puszek na ten cel, przy wyjściu z kościoła!
  6. Pan Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek serdecznie zaprasza mieszkańców gminy zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania do zakupu i montażu powietrznych pomp ciepła do uczestnictwa w planowanym projekcie. Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej i stronie internetowej Gminy. Nabór uczestników projektu w terminie od 20-29 kwietnia b.r. w Urzędzie Gminy, pokój nr 5
  7. Nasza parafia przygotowuje wyjazd w sobotę 7 maja br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach, pielgrzymuje również cała Archidiecezja Częstochowska wraz ze swym Arcypasterzem Arcybiskupem Wacławem Depo. Nasza Parafia pragnie włączyć się do udziału w tej pielgrzymce. W programie o godzinie 11.00 zwiedzanie połączone z modlitwą i zapoznaniem się z historią i działalnością Centrum JPII. O godzinie 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego Abpa Wacławo Depo. O godzinie 14.00 Przejście przez Bramę Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16.00 po przerwie wyjazd do Sławkowa na grób śp. ks. prob. Stefana Bilewicza, odmówimy stosowne modlitwy i powrót do domu. Wyjazd w sobotę 7 maja o godzinie 6.00 rano sprzed kościoła parafialnego, koszt wyjazdu 50 zł.
« powrót