Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkanocną

2015-04-25 10:30:08

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Czwartą Niedzielę Wielkanocną 26.IV.2015r .

 
1.     Dziś przypada 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jest to dzień modlitw za kapłanów i o powołania do służby w Kościele. Obchodzimy ją pod hasłem: „Powołania a świętość: poruszeni Pięknem”. Chcemy w tych dniach dziękować Bogu za tych, którzy przeżywają swoje powołanie w służbie dla Królestwa Bożego, ale także modlić za młodych ludzi, którzy szukają swojego miejsca w świecie, aby mogli usłyszeć głos Bożego wezwania i z odwagą na nie odpowiedzieli.
2.     W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie po mszy świętej o godzinie 18.00
3.     W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada w niedzielę i w związku z tym liturgiczne obchody zostają przeniesione na sobotę, 2 maja. Msze  2 maja w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polsk będą odprawiane w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 suma o godzinie 11.30 i po południu o godzinie 18.00 .
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek miesiąca 1 maja i pierwsza sobota miesiąca 2 maja w Uroczystość N M P Królowej Polski.
5.     W niedzielę 3 maja na godzinę 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii i orkiestrę na mszę świętą odprawianą w ich intencji i intencji ich Rodzin z racji patrona strażaków św. Floriana.
6.     Msza święta na cmentarzu za zmarłych w maju zostanie odprawiona w niedzielę 10 maja o godzina 16.00. Zapraszamy.
7.     Dzieci z klasy III obchodzą rocznicę komunii św. w niedziele 17 maja o godzinie 10.00. Próbę mają  przed rocznicą we wtorki i czwartki 5, 7 i 12, 14 maja godzina 17.00 w kościele.
8.     Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 3 maja godzina 11.30
9.     W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót