Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu

2015-03-12 23:11:13

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu 15.III.2015r .

 
1.     Rozpoczęte rekolekcje wielkopostne to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowy naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary.
2.     Program rekolekcji jest następujący: w poniedziałek, wtorek i środa, msze o godzinie 10.00 z nauką ogólną dla dzieci i starszych, o godzinie 17.00 msza z nauką ogólną i godzina 18.00 msza święta z nauką ogólną  dla młodzieży i starszych. Spowiedź dla starszych i ludzi schorowanych w piątek 20 marca. Zapisy w zakrystii w czasie rekolekcji.
3.     Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkania na rekolekcjach wielkopostnych w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00
4.     Natomiast w sobotę 21 marca o godzina 10.00 spod kościoła w Bogdanowie, młodzież przygotowująca się do bierzmowania i ministranci wyjeżdżają do Rozprzy na uroczystość peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży, na wyjazd zabieramy z domu ze sobą krzyżyki misyjne ze ściany. Po uroczystościach młodzież zostanie rozwieziona autokarami do swoich miejscowości.
5.     Modlitwa przy pielgrzymującym Krzyżu Światowych Dni Młodzieży jest ważnym etapem duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie, w lipcu 2016 roku. Będzie to także czas wielkiej modlitwy za naszą młodzież, aby pogłębiła swoją przyjaźń z Chrystusem i była Mu wierna; aby pogłębiała swoją formację chrześcijańską, była wierna codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii oraz odkryła swoje miejsce w wielkiej wspólnocie Kościoła.
6.     Po mszy o godzinie  11.30 w salce katechetycznej Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają swoje spotkanie.
7.     Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową – w Bogdanowie godzina 15.15, w Wożnikach godzina 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00 w Postękalicach godzina 16.30 .

8.      W czwartek 19 marca Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00. Podczas mszy tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnienie przez nich swojego powołania. Na mszę zbiorową o godzinie 17.00 ku czci św. Józefa za Józefy i Józefów żywych i zmarłych przyjmujemy intencje po każdej mszy św. w zakrystii. Msza św. to najpiękniejszy prezent zarówno dla żywych, jak i tych których już Pan powołał do wieczności.

9. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót