Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu

2016-03-05 23:39:54


Ogłoszenia duszpasterskie
na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu 6.III.2016 r.


1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo". Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko, aby z niego w pełni skorzystać.
2. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Naszym przewodnikiem jest Ks. Kan. Sławomir Wojtysek z Częstochowy, którego jeszcze raz serdecznie witamy!
3. Rozpoczęcie rekolekcji na wszystkich Maszach świętych o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30, w tygodniu w poniedziałek i wtorek o godzinie 10.00, 1630 i 18.00, w ®odę zakończenie rekolekcji o godzinie 10.00 i 17.00. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby nikogo spośród nas nie zabrakło na rekolekcjach – zapraszamy wszystkich!
4. Spowiedź i komunia święta dla starszych wiekiem i chorych w piątek 11 marca od godziny 8.00. Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii.
5. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy, ale nie tylko w tym dniu, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Msza święta w intencji niewiast o godzinie 18.00
6. Trwa coroczna akcja dobroczynna Caritas. W dalszym ciągu rozprowadzamy wielkanocne paschaliki. Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy od początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną – „Bóg zapłać" za ofiary składane do puszki na środku kościoła. Paschaliki przynosimy na Liturgię Wielkiej Soboty, a potem zapalamy na stole wielkanocnym w czasie śniadania.
7. Jak co roku w Wielkim Poście z poszczególnych wiosek serdecznie prosimy o ofiarę na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. 11 marca w piątek jest wyjazd do Częstochowy o godzinie 17.30 na czuwanie na Jasnej Górze.
9. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.

« powrót