Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu 26.III.2017 r.

2017-03-25 20:41:31

na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu 26.III.2017 r.

1. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Rozpoczynamy Rekolekcje Wiekopostne. Naszym rekolekcjonistom jest ks. Piotr Klekociński z Częstochowy, którego raz jeszcze serdecznie witamy!
  2. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. i nauki o godzinie 10.00, 16.30 i 18.00 i po tej mszy św. dodatkowo krótka nauka dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby nikogo spośród nas nie zabrakło na rekolekcjach – zapraszamy wszystkich. Odwiedziny starszych i chorych z racji rekolekcji w pierwszy piątek miesiąca kwietnia.
  3. W piątek zapraszamy na drogę Krzyżową. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary wobec tych, którzy oziębli w wierze i zapomnieli o Bogu, który nas kocha i za wszystkich umiera na krzyżu.
  4. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli: mieszkańcy Dobiecina 255 zł, mieszkańcy Kamiennej 200 zł, Janowa 250 zł, Woźnik Kolonii 504 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcą i tym, którzy zebrali składkę.
  5. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godzinie 13.00 spod kościoła w Bogdanowie młodzież przygotowująca się do bierzmowania wyjeżdża do katedry do Częstochowy na Liturgię Niedzieli Palowej w katedrze. Po Liturgii powrót do domu ok. g 16.00. Pan kierowca rozwiezie młodzież do poszczególnych wiosek.
  6. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej Niedzieli”, i jak co roku Paschalików, które zapalimy w czasie liturgii Wielkiej Soboty. Dochód 5 zł, przekazany zostanie na Caritas Polska.