Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Zwykłą

2015-01-31 21:17:35

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Czwartą  Niedzielę w ciągu roku 1.II.2015r .

 

 

  1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku liturgicznego, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
  2. W poniedziałek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Tego dnia przyjdźmy do świątyni parafialnej z gromnicami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi rano i po południu. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 17.00.
  4. Jest organizowany wyjazd 11 lutego do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd o godzinie 17.00. Dnia 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes i obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zgłoszenia na wyjazd u Pani Krystyny, Tel. 606 185 700. 
  5. Na niedzielę 22 lutego serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie formacyjne na mszę św. o 11.30, a po niej katecheza.
  6. Przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na Caritas jest możliwe dzięki uzyskaniu przez nią statusu organizacji pożytku publicznego, numer znajduje się na plakacie na zewnątrz kościoła lub na obrazku znajdującym się w na ławce.
  7. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót