Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Zwykłą

2016-01-30 23:31:02

Ogłoszenia duszpasterskie

na Czwartą Niedzielę Zwykłą 31.I.2016 r.

 

  1. W dzisiejszą IV Niedzielę Zwykłą obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
  2. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.  
  3. Świece gromniczne są również do nabycia w zakrystii.
  4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy żyją według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi rano i po południu od 16.30. Odwiedziny chorych jak dotychczas. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 17.00.
  6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli . Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy, można poprosić Księdza o kolędę po mszy w zakrystii lub kancelarii.
  7. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  8. Organizujemy dwudniową wycieczkę autokarową do Malborka i Gdańska w dniach 17 i 18 czerwca, tj. piątek i sobotę. W programie wycieczki: Dzień I: zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku z przewodnikiem i przejazd do Kątów Rybackich na miejsce zakwaterowania oraz nocleg nad morzem. Dzień II: zwiedzanie Gdańska starówki z przewodnikiem, spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka, Zielona Brama i Żuraw nad Motławą. Nawiedzenia kościoła NMP. Rejs statkiem na Westerplatte, port gdański, Twierdza Wisłoujście i wiele innych atrakcji. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej parafii. W najbliższym czasie ogłosimy zapisy na wycieczkę z podaniem skalkulowanych kosztów wycieczki.
« powrót