Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Zwykłą 28.I.2018 r.

2018-01-27 21:54:11

Ogłoszenia duszpasterskie

na Czwartą Niedzielę Zwykłą 28.I.2018 r.

 

  1. W tym tygodniu w piątek – 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu do świątyni przychodzimy z gromnicami. Msze święte o 8.00, 10.00, 17.00. W zakrystii są do nabycia świece gromniczne, koszt 10 zł.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na wsparcie zakonów klauzurowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godzinie 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź także podczas Mszy świętych rano. Odwiedziny chorych na pierwszy piątek w domach odbędzie się w czwartek ze względu na święto w piątek MB Gromnicznej.
  4. Dzieci szkolne z klas od „O” do kl.VI odbierają w zakrystii kontrolkę mszy św. w zakrystii na drugi semestr.
  5. Kończy się okres kolędowy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy stałą modlitwą. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy, można poprosić Księdza o kolędę po mszy w zakrystii lub kancelarii.
  6. Zachęcamy do nabycia i czytania naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
« powrót