Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Adwentu

2014-12-06 18:25:30

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Na  Drugą Niedzielę Adwentu 7.XII.2014 r .

 

 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.
 2. Jutro – 8 grudnia – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele parafialnym godzinie 8.00, 10.00 i 17.00
 3. W czwartek 11 grudnia o godzinie 17.30 jest wyjazd na czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.
 4. W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii : 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek". Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[...] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być".
 5. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.
 6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. 
 7. W bieżącym tygodniu Pan organista nawiedza z opłatkiem wigilijnym rodziny z następujących wiosek:

 

 • Poniedziałek Bogdanów
 • Wtorek Woźniki od nr 1
 • Środa – Woźniki od nr 85
 • Czwartek – Mąkolice Wieś
 • Piątek – Mąkolice Kolonia i Czartek.

 

 8.  Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.    

« powrót