Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Adwentu

2015-12-06 01:13:54

na Drugą Niedzielę Adwentu 6.XII.2015r .

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego...".
  2. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w kościele parafialnym o godz.  8.00, 10.00 i 17.00. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie.
  3. Caritas Polska w ramach 22. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne – małe po 6 zł i duże po 12 zł – zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło!
  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Opłatki można nabyć u Pana Organisty, świece przy wyjściu z kościoła.
  5. W tym tygodniu Pan Organista z opłatkiem wigilijnym odwiedzi mieszkańców z następujących wiosek: poniedziałek Woźniki, wtorek Woźniki Kolonia, środa Piekary, czwartek Piekarki i Kozierogi, piątek Mąkolice.
  6. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.