Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Adwentu

2016-12-04 00:02:25

na Drugą Niedzielę Adwentu 4.XII.2016  r.

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego...".
  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek – „Bóg zapłać".
  3. W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i  17.00.
  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.
  5. Nasz Pan organista nawiedzi z opłatkiem wigilijnym w tym tygodniu Rodziny z następujących miejscowości.
  6. W poniedziałek Woźniki, we wtorek Woźniki Kolonia, w środę Piekary, w czwartek Piekarki z Kozierogami, w piątek Mąkolice. Prosimy o życzliwe przyjęcie z opłatkiem Pana Organisty w Waszych domach.
  7. Zachęcamy do nabycia i czytania naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.