Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

2015-01-02 22:50:22

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 4.I.2015 r .


1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

2. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Trzech Krói. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.30, zamówione intencje z godziny 17.00 zostaną przeniesione  na 11.30 w Woźnikach 8.30 , w Dobiecinie 10.00 i Postękalicach o 11.15. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich mszach świętych, w które można się będzie zaopatrzyć w kościele. Na drzwiach naszych domów napiszmy poświęconą kredą K+M+B 2015, czyli pierwsze litery imion trzech króli – Kacper, Melchior i Baltazar. Nakreślone kredą znaki oznaczają, że „Chrystus mieszkanie błogosławi”.

3. Jest organizowany wyjazd na czuwanie do Częstochowy 11 stycznia wyjazd o godzinie 15.00. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą Sanktuarium w Gidlach, Św. Annę pod Przyrowem, Katedrę w Częstochowie. Zapisy w zakrystii lub u Pani Krystyny Lauks.

4. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

Poniedziałek 5.I Blizin 2 ks. i Ludwików 1 ks.

Środa 7.I. Postękalice od Haptyzowa do Lalków, 1 ks. i Góry Postękalskie 1 ks.

Piątek 9.I. Piekary 2 ks.

Sobota 10.I. Postękalice od Godlewskich 1 ks. i Postękalice od P. Organisty 2 ks.

6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie dzisiaj po sumie.

7. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki” Niedziela”.

« powrót