Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Na drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim

2016-01-02 15:47:15

Ogłoszenia duszpasterskie

Na drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim 3.I.2016 r.

 

  1. W środę - 06 stycznia - będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny wspierający polskich misjonarzy. W Postękalicach 0 godzinie 15.00 msza i po mszy o godzinie 16.00 Koncert Bełchatowskiego Chóru Gospel Schola Cantorum. Zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  3. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.
  4. Program kolędy: poniedziałek 4.I . Woźniki Kolonia ks.Prob, Piekarki ks. W., Wtorek 5.I.  3 ks. Woźniki, czwartek 7.I. ks. Prob. Mąkolice Kolonia i od g 12.00 Janina ks. T., piątek 8.I. ks. W.  Wiktorów, sobota 9.I. 2 ks. Bernardów i Janów, i 1 ks. Bukowa Kolonia i Bukowa.
« powrót