Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu

2014-03-15 14:57:33

Ogłoszenia duszpasterskie

na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu - 16.03.2014 r.

 

  1.  Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przemienienie na górze Tabor, o którym słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, miało pomóc Apostołom w pokonaniu ciemności Wielkiego Piątku. Podczas tego wydarzenia kilku uczniom Jezus ukazał swoje bóstwo, przez co łatwiej mogli później uwierzyć w Jego zmartwychwstanie. Przyjmijmy to wydarzenie przemienienia jako zaproszenie do przemiany naszego życia przez dobre przeżycie Wielkiego Postu.
  2.  Zachęcamy do praktykowania jałmużny. Post, który polega na powstrzymaniu się od pokarmu, pozwala zebrać oszczędności, które winny być przekazane dla potrzebujących. Także w naszym kościele jest umieszczona puszka na jałmużnę wielkopostną przy Krzyżu na środku kościoła.
  3. Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową: w Bogdanowie o godzinie 15.15, w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie o godzinie 15.00, w Postękalicach o godzinie 16.30. A w niedzielę po sumie śpiewamy Gorzkie Żale, rozważając w ten sposób, co Pan Jezus przecierpiał dla naszego odkupienia.
  4. Jak co roku w Wielkim Poście z poszczególnych wiosek serdecznie prosimy o ofiarę na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię.
  6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będą w czwartą niedzielę Wielkiego Postu tj. od 30 marca do 2 kwietnia b.r., wygłosi je ks. dr Mikołaj Węgrzyn z Częstochowy. Program jest następujący w niedzielę godzina 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek wtorek i środę godzina 10.00, 17.00 i 18.00 program nieco zmieniony, proszę sprawdzić intencje w gablocie. Data w informatorze kolędowym o rekolekcjach wielkopostnych została błędnie podana.
  7. Za tydzień, w niedzielę, po sumie zapraszamy chłopców z drugiej klasy po odbiór garniturków do pierwszej komunii.
  8. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, a w nim wywiad Benedykta XVI dla dziennika „Niedzieli” „Moje życie przy świętym” i artykuł – Wieluń pamiętał o Żołnierzach Wyklętych. 
« powrót