Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu 12.III.2017 r.

2017-03-12 01:25:27

Ogłoszenia duszpasterskie

na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu 12.III.2017 r.


  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Jak co roku rozważamy ewangeliczną perykopę o przemienieniu Chrystusa na górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  2.  Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni serdecznie prosimy o ofiary do puszek na pomoc misjonarzom – „Bóg zapłać".
  3. Zapraszamy  na Drogę Krzyżową do Bogdanowie w piątki na g. 16.15, do Woźnik na g. 15.00, do Dobiecina na g. 15.00, w Postękalicach na g. 16.30. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę po sumie.
  4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w  czwartą niedzielę Wielkiego Postu to jest od 26 do 29 marca 2017 r., poprowadzi je ks. Piotr Klekociński wikariusz parafii św. Józefa z Częstochowy. Program jest następujący, w niedzielę msze z naukami o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. W poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 10.00, 16.30 i 18.00 i po tej mszy św. dodatkowo krótka nauka dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Program i intencje sprawdzić wywieszony w gablocie i stronie internetowej. Odwiedziny starszych i chorych w pierwszy piątek miesiąca kwietnia.
  5. Za tydzień w niedzielę obchodzimy uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów naszych rodzin. Niech św. Józef  wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnych rodzin. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię na mszy zbiorowej o godzinie 11.30. Zapraszamy.
  6. Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej, którą można złożyć przy krzyżu na środku kościoła.
  7. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej Niedzieli”, i nabywania jak co roku Paschalików na Wielką Sobotę.
  8. Jest planowana wycieczka autokarowa na trzy dni od 21 do 23.VI.2017 r. Toruń, Mikołajki, Gierłoża – zwiedzanie kwatery Hitlera „Wilczy Szaniec”, Święta Lipka, Płock. Za tydzień więcej informacji. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. 
« powrót