Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu

2015-03-02 23:44:41

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu 1.III.2015r .

 

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu.

3. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza, zapraszamy na nowennę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po mszy świętej o 17.00 modlimy się za kapłanów i o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi rano i po południu przed mszą i czasie mszy św. Odwiedziny chorych jak dotychczas. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 17.00 .

5. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu – 15 marca 2015. Program rekolekcji jest następujący: niedziela 15.III. msze godzinie 8.00 z nauką ogólną, 10.00 z nauką dla rodziców i dzieci, 11.30 suma z nauką dla rodziców i młodzieży. W poniedziałek, wtorek i środa, msze o godzinie 10.00 z nauką ogólną dla dzieci i starszych, o godzinie 17.00 msza z nauką ogólną i godzina 18.00 msza święta z nauką ogólną  dla młodzieży i starszych. Spowiedź dla starszych i ludzi schorowanych w piątek 20 marca. Zapisy w zakrystii w czasie rekolekcji.

6. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet, msza św. w intencji niewiast na sumie.

7. Pamiętajmy, że w każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową – w Bogdanowie godzina 15.15, w Wożnikach godzina 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00 w Postękalicach godzina 16.30 . W niedziele po sumie śpiewamy Gorzkie Żale, rozważając w ten sposób, co Pan Jezus przecierpiał dla naszego odkupienia. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach" i „Drodze Krzyżowej" odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

8. Zachęcamy do praktykowania jałmużny. Post, który polega na powstrzymaniu się od pokarmu, pozwala zebrać oszczędności, które winny być przekazane dla potrzebujących. Także w naszym kościele jest umieszczona puszka na jałmużnę wielkopostną przy krzyżu na środku kościoła.

9. Dzisiaj po sumie w salce katechetycznej spotkanie z Rodzicami dzieci które przygotowują się do pierwszej komunii.

10.  11marca wyjazd na czuwanie do Częstochowy o godzinie 17.00. Zapisy u Pani Krystyny.

11. Natomiast w sobotę 21 marca o godzina 10.00 spod kościoła w Bogdanowie, młodzież przygotowująca się do bierzmowania i ministranci wyjeżdżają do Rozprzy na uroczystość peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży. Po uroczystościach młodzież zostanie rozwieziona autokarami do swoich miejscowości.

Modlitwa przy pielgrzymującym Krzyżu Światowych Dni Młodzieży jest ważnym etapem duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie, w lipcu 2016 roku. Będzie to także czas wielkiej modlitwy za naszą młodzież, aby pogłębiła swoją przyjaźń z Chrystusem i była Mu wierna; aby pogłębiała swoją formację chrześcijańską, była wierna codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii oraz odkryła swoje miejsce w wielkiej wspólnocie Kościoła.

12. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, wiele jest artykułów do przeczytania, poświęconych Żołnierzom Niezłomnym.

13. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

« powrót