Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu

2016-02-21 09:34:56

Ogłoszenia duszpasterskie

na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu 21.II.2016 r.

 

  1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangeliczną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  2. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej.
  3. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 06 marca 2016 pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Zachęcamy do praktykowania jałmużny. Post, który polega na powstrzymaniu się od pokarmu, pozwala zebrać oszczędności, które winny być przekazane dla potrzebujących. Także w naszym kościele jest umieszczona puszka na jałmużnę wielkopostną przy krzyżu na środku kościoła. Do nabycia także wielkanocne paschaliki – cena 5 zł. zapalamy je w czasie Liturgii Wielkiej Soboty, a potem na stole wielkanocnym
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ: o godz. 16.15 w kościele parafialnym w Bogdanowie, a po niej msza św. o godzinie 17.00, w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00, w Postękalicach godzina 16.30. Gorzkie Żale po sumie.
  6. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
« powrót