Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Zwykłą

2015-01-17 00:11:08

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Drugą Niedzielę w ciągu roku 18.I.2015 r .

 

  1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.
  2.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Nie tylko nasi rodacy przebywają poza granicami kraju, lecz wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny, zechciejmy włączać się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy się choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić do poprawy ich losu.
  3. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej", gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie.
  4. W środę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w czwartek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

Poniedziałek 19.I. Bogdanów ul. Piotrkowska od g 9.00 i ul. Strażacka i Kwiatowa od g 9.00 .

Wtorek 20.I.  Wólka od g. 9.00 i od g 15.00 Janina, 

od g 9.00 Dobiecin bloki i domy i

od g 12.00 Bogdanów ul. Kozakowskiego i Ogrodowa

Środa 21.I.  Kamienna od g 9.00 i Bogdanów ul Czyżewskiego od g 9.00.

Sobota 24.I. Woźniki 3 ks. od g 9.00

6. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót