Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Zwykłą

2016-01-17 01:33:13

Ogłoszenia duszpasterskie

na Drugą Niedzielę Zwykłą 17.I.2016 r.

 

  1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.
  2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
  3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  4. Program kolędy na najbliższy tydzień jest następujący: poniedziałek 18.I . Mokracz 1 ks., Wtorek 19.I.  Góry Postękalskie 1 ks., Miłaków 1 ks., a od godziny 13.00. Bogdanów ul. Czyżewskiego, środa 20.I. Mąkolice Czartek 1 ks., Ludwików 1 ks., czwartek 21.I. bloki   Dobiecin , piątek 22.I. Blizin 2 ks., sobota 23.I. Borowa 3 ks.
  5. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej :Niedzieli:, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
« powrót