Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Czwartą Niedzielę w ciągu roku

2016-09-10 19:09:33

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Czwartą Niedzielę w ciągu roku 11.IX.2016 r.

 

  1. Msza święta fatimska za zmarłych dzisiaj o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  2. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Msza tego dnia o godzinie 7.00 i nowenna o godzinie 18.00
  3. Serdecznie zapraszamy jak co roku na Dekanalny Dzień Chorych do Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy pod przewodnictwem ks. abpa Wacława Depo, w środę 21 września o godzinie 16.00, wyjazd z pod kościoła o godzinie 15.00, 21 września, po powrocie uczestnicy wyjazdu będą odwiezieni do poszczególnych wiosek. Zapisy w zakrystii.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Miłakowa i Monikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują  mieszkańcy Mąkolic Wsi, Koloni i Czartka.
  5. Za tydzień w niedzielę po mszach będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, przekazane przez Caritas Polską. Niech Miłosierny Ojciec wynagrodzi wszelką hojność życzliwość wobec potrzebujących.
  6. Za tydzień w sobotę 17 września o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów w salce katechetycznej z księdzem opiekunem. Zapraszamy.
  7. Natomiast młodzież od pierwszej klasy gimnazjalnej wzwyż ma również swoje spotkanie w sobotę 17 września o godzinie 10.00 w kościele parafialnym. Zapraszamy.
  8. W sobotę, 17 września to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  9. Są prowadzona inwestycje budowlane na plebani, malowanie pomieszczeń mieszkalnych zajmujących przez jednego i drugiego wikariusza, a na cmentarzu remonty we wnętrz i na zewnątrz kaplicy cmentarnej.
  10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, a w nim artykuł o beatyfikowanym dzisiaj w Watykanie Słudze Bożym, ks. Władysławie Bukowińskim, Duszpasterzu Zesłanych, 13 lat w łagrach, dobrowolna posługa w Kazachstanie. Heroiczną postać ks. Władysława Bukowińskiego wspominają świadkowie jego życia. „Niedziela” zaprasza do kin na film „Smoleńsk”. 
« powrót