Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Drugą Niedzielę w ciągu roku

2016-08-27 18:25:09

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Drugą Niedzielę w ciągu roku 28.VIII.2016 r.

 

  1. Władze Gminy Wola Krzysztoporskiej oraz mieszkańcy miejscowości Glina zapraszają w dniu dzisiejszym na Dożynki Gminne. Msza św. o godzinie 14.00. Od godziny 17.00 występ artystyczny, a od godziny 21.50 pokaz sztucznych ogni.
  2. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym: w Bogdanowie o godzinie 8.00, w Dobiecinie i Janowie o godzinie 9.00. Młodzież w najbliższą niedzielę. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego jest w pierwszy piątek miesiąca to jest 2 września od godziny 17.30 lub w najbliższą niedzielę.
  3. W czwartek 1 września przypada 77 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie więźniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  4. Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Pan Roman Drozdek oraz Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Mariola Czechowska serdecznie zapraszają na uroczystości patriotyczno – religijne pod patronatem Ministra Obrony Pana Antoniego Macierewicza, które odbędą się w niedzielę 4 września na Górach Borowskich. W programie: od godziny 10.00 msza święta polowa koncelebrowana przez księży z parafii Bogdanów, przemówienia, udział orkiestry wojskowej z Dęblina oraz kompanii honorowej z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, apel poległych, salwa. Uroczystości poprowadzi Pan kapitan Krzysztof Jewgiejuk. Zapraszamy do udziału, aby uczcić pamięć 663 żołnierzy poległych na Górach Borowskich w 1939 roku.
  5. Msze św. w kościele parafialnym w niedzielę 4 września będą o godzinie 8.00 i 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.15 i Woźnikach o godzinie 8.00
  6. Dziękujemy mieszkańcom Janowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują  mieszkańcy Wiktorowa i Mokracza.
  7. Msza święta fatimska za zmarłych we wrześniu odprawiona zostanie w niedzielę 11 września o godzinie 16.00 na cmentarzu parafialnym.
  8. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".
« powrót