Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Drugą Niedzielę Zwykłą

2015-08-29 22:45:55

na Dwudziestą Drugą Niedzielę Zwykłą 30 VIII 2015r .

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji.
  2. We wtorek 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę św., w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Msza w Bogdanowie o godzinie 8.00, W Janowie i Dobiecinie o godzinie 9.00 Z przyjazdem dzieci do szkoły w Bogdanowie 1.IX  mogą wystąpić trudności, w razie czego niech Rodzice pomogą dotrzeć dzieciom do szkoły.
  3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
  4. Dnia 4 września – pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego na godzinę 17.30. Chorych nawiedzamy od godziny 8.00 .
  5. Dziękujemy mieszkańcom Bukowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 90 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Wiktorowa i Mokracza.
  6.  Władze samorządowe Gminy Wola Krzysztoporska oraz miasta Bełchatowa serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich, które odbędą się w niedzielę 6 września b.r. w godzinach 10.00 – 12.00 Dlatego w przyszłą niedzielę msze św. w terenie będą: w Woźnikach o godzinie 8.00, w Postękalicach o godzinie 11.15  . W kościele parafialnym o godzinie 8.00 i 10.00, mszy o 11.30 nie będzie, suma będzie na Górach Borowskich. Zapraszamy na Góry Borowskie.
  7. Msza św. za zmarłych na cmentarzu we wrześniu będzie w niedzielę 13 września o godzinie 16.00
  8. 11 września wyjeżdżamy na czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę.
  9. Na potrzeby Parafii ofiarę złożyli: Grażyna i Jerzy Cieślakowie z Bogdanowa 100 zł, Stanisława Kukulska z Radziątkowa 100 zł, Jan Cieślak z Monikowa 100 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.