Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Niedzielę w ciągu roku

2016-08-13 17:43:07

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Niedzielę w ciągu roku 14.VIII.2016 r.


  1. Dzisiaj, 14 sierpnia, przypada 20. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Gdyby dzisiaj nie przypadała niedziela, w liturgii wspominalibyśmy kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym niemieckim w Auschwitz. Niech jego heroiczna miłość Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.
  2. Natomiast jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze święte jutro tak jak w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Natomiast w Postękalicach o godzinie 14.00 odpust na św. Rocha, a we wtorek 16 sierpnia drugi dzień odpustu, msza tego dnia o godzinie 16.00 Zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
  3. Z jutrzejszym świętej maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą" z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  4. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00
  5. W imieniu ks. bpa Jerzego Mazura i Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Ełku serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom Parafii Bogdanów, tym którzy udzielili Pielgrzymom gościny i noclegu.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Borowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół  zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bukowej.
  7. W czwartek 25 sierpnia o godzinie 15.00 jest wyjazd do Częstochowy autokarem. Kolejną stacją naszego sierpniowego czuwania będzie procesja maryjna z różańcem, z bazyliki archikatedralnej na Jasną Górę 25 sierpnia o godz. 17.00, którą zakończymy Eucharystią na Szczycie Jasnogórskim o godz. 19.00. Powrót do domu po apelu. Zapraszam bardzo gorąco na tę uroczystość na Jasnej Górze. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  8. Uroczystość dożynkowa w naszej Parafii jest zaplanowana na drugą niedzielę września, to jest 11 września na sumie o godzinie 11.30.
  9. Jest organizowany wyjazd autokarowy na Kalwarię Zebrzydowską w środę 17 sierpnia, msza św. w intencji Pielgrzymów o godzinie 7.00.
« powrót