Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Ósmą Niedziele Zwykłą

2015-10-10 22:22:00

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Ósmą Niedziele Zwykłą 11.X.2015r .

 

  1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny". Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a nie bogatej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży przy wyjęciu z kościoła.
  2. W środę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim pracownikom oświaty z naszej Parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu sił w coraz trudniejszej pracy z dziećmi i młodzieżą!
  3. Msza święta z racji Dnia Papieskiego w czwartek 15 października o godzinie 10.00 w intencji społeczności SP im. Papieża Jana Pawła II w Bogdanowie.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Piekarek za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii  zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Mąkolic.
  5. Różaniec i msza św. w Piekarach w poniedziałek godzina 15.30, w Mąkolicach we wtorek godzina 15.30, w czwartek Radziątków godzina 15.30, w piątek Kacprów godzina 15.30. Na nabożeństwo różańcowe serdecznie zapraszamy.
  6. Msza św. za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 15.00
  7. Wyjazd na czuwanie na Jasną Górę do Częstochowy dzisiaj o godzinie 17.30.
  8. Wyjazd z pielgrzymką do Sanktuarium w Praszce w piątek godzina 6.30
  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie, mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, ofiarki tak jak w ubiegłym roku. Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych!
  10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

« powrót