Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Piątą Niedzielę w ciągu roku

2016-09-18 00:12:46

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Piątą Niedzielę w ciągu roku 18.IX.2016 r.

 

  1. Chcę raz jeszcze podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do wykonania przepięknych dożynkowych wieńców i uświetnienia uroczystości dożynkowych na czele z orkiestrą i delegacjami z Bogdanowa, Mokracza, Janowa, Kacprowa, Niedyszyny, Bukowej, Piekar, Piekarek, Postękalic, Blizina, Bogdanowa Kolonii, Kamiennej, Woźnik, Radziątkowa, Mąkolic, Kozieróg.
  2. Serdecznie zapraszam jak co roku na Dekanalny Dzień Chorych do Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy pod przewodnictwem ks. abpa Wacława Depo, w środę 21 września o godzinie 16.00, wyjazd o godzinie 14.30. Autokar będzie zbierał ludzi z przystanków: Piekarki, Piekary, Woźniki Kolonia, Woźniki, Mąkolice, Dobiecin, Postękalice, Bogdanów, Kacprów, Radziątków. Po mszy św. autokar rozwiezie wszystkich do poszczególnych wiosek. Zapisy w zakrystii.
  3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Zachęcamy do korzystania zwłaszcza z katolickich rozgłośni radiowych, Telewizji Trwam, prasy katolickiej, naszego tygodnika „Niedziela”.
  4. Dzisiaj także patronuje nam św. Stanisław Kostka – Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Mąkolic Wsi, Koloni i Czartka za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 350 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują  mieszkańcy Kozieróg.
  6. Dzisiaj po mszach przed kościołem jest przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, potem będą przekazane przez Caritas Polską. Niech Miłosierny Ojciec wynagrodzi wszelką hojność życzliwość wobec potrzebujących..
  7. W dalszym ciągu trwają praca przy remoncie kaplicy na cmentarzu.
  8. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót