Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę w ciągu roku

2016-08-20 23:44:30

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę w ciągu roku 21.VIII.2016 r.

 

  1. Pan Bóg powołuje nas wszystkich do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi", nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.
  2. W ramach zmian wikariuszowskich w diecezji ks. Wojciech Więdłocha został oddelegowany do Parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie na stanowisko wikariusza, a ks. Tomasz Chrzęstek oddelegowany do Parafii Świętego Antoniego w Częstochowie na stanowisko wikariusz. Serdecznie z całego serca dziękujemy ks. Wojciechowi i ks. Tomaszowi za piękną czteroletnią pracę duszpasterską w naszej Parafii i życzymy Drogim naszym Księżom "Szczęść Bożę” w pracy na nowych placówkach.
  3. Do nas przybyli nowi wikariusze. Pragnę ich w naszej wspólnocie parafialnej serdecznie pozdrowić i powitać, jest to ks. Tomasz Błaszczyk i ks. Szymon Klimczak, którzy będą wśród nas pracowali jako wikariusze. Ks. Tomasz Błaszczyk przybył z Parafii św. Wawrzyńca z Borowna, a ks. Szymon Klimczak z Parafii św. Stanisława z Wielunia. Życzymy im wszelkiej pomyślności i mówimy „Szczęść Boże” w pracy duszpasterskiej.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Bukowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują  mieszkańcy Janowa.
  5. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
  6. W piątek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze Święte tego dnia w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00. Zapraszamy.
  7. Msza św. w Blizinie przy kapliczce NMP Częstochowskiej o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  8. W niedzielę 4 września zapraszamy na uroczystości upamiętniające obronę Gór Borowskich we wrześniu 1939 r. Uroczystości te odbędą się pod patronatem Pan Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Początek uroczystości o godzinie 10.00. Msze św. w kościele parafialnym tego dnia o godzinie 8.00 i 10.00.   Mszę będzie celebrował i kazanie okolicznościowe wygłosi ks. profesor Marian Duda Dyrektor Instytutu Teologicznego w Częstochowie.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".
« powrót