Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą

2015-08-22 21:44:38

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą 23 VIII 2015r .

  1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.
  2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.  
  3. W środę 26 sierpnia przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Msze święte tego dnia w kościele parafialnym o godzinie 8.00 , 10.00 i 18.00 . Zapraszamy.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Borowej za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 190 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bukowej.
  5.  Dożynki Parafialne w tym roku odbędą się w Bogdanowie w niedzielę 30 sierpnia na sumie o godzinie 11.30.
  6. Władze samorządowe Gminy Wola Krzysztoporska oraz miasta Bełchatowa serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Gór Borowskich, które odbędą się w niedzielę 6 września b.r. w godzinach 10.00 – 12.00
  7. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia – Szczęść Boże!

 

 

 

 

« powrót