Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Siódmą Niedzielę w ciągu roku

2016-10-01 22:02:04

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Siódmą Niedzielę w ciągu roku 2.X.2016  r.

 

  1. Dzisiaj o godzinie 14.00 odpust ku czci św. Franciszka w Woźnikach. Ceńmy sobie możliwość uzyskania w tym dniu odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za grzechy – raz jeszcze wszystkich na odpust serdecznie zapraszamy!
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Spowiedź od godziny 16.30, msza św. o godzinie 17.00, po mszy różaniec.
  3. Liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku przypada 7 października, w piątek. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele parafialnym Msze Święte o 7.00 i 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę" w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz niezamożną młodzież. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać" za składane ofiary.
  5. Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Bogdanowie zaprasza wszystkich na mszę św. w sobotę 8 października o godzinie 9.00 w kościele parafialnym. Msza będzie odprawiona w intencji społeczności szkolnej z racji obchodu Dnia Papieskiego pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po mszy Rajd Papieski połączony z konkursem wiedzy o Janie Pawle II.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Zwierzchowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby kościoła 165 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele parafialnym dekorują  mieszkańcy Piekar.
  7. Do kościółka w Bogdanowie zostały ufundowane obrusy do kaplicy MB Bogdanowskiej i na soborowy ołtarz w prezbiterium. Dziękujemy Rodzinie Niny i Mariusza Fredyk z Woźnik za dar serca.
  8. Jest stawiany pomnik dla śp. ks. Pawła Muszyńskiego budowniczego kościoła bogdanowskiego. Ofiarę na pomnik złożyli: Dorota i Wojciech Siewierscy z Mokracza 100 zł, pewna Rodzina z Bukowej 200 zł, jeżeli ktoś ma życzenie dołożyć się do budowy nagrobka, to prosimy o dar serca.
  9. W niedzielę 9 października po mszy św. o godzinie 11.30 na salce, spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii św.

10. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w październiku,  zostanie odprawiona 9 października o godzinie 15.00. Zapraszamy.

11. Bardzo dziękujemy za uporządkowanie cmentarz cholerycznego znajdującego się na terenie naszej Parafii i włożenie dużo pracy w to uporządkowanie Panom: Panu sołtysowi Kazimierzowi Robakowi, Panu Józefowi Masiarkowi i Panu Sidowskiemu. Serdeczne Bóg zapłać.

12. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 

« powrót