Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Szóstą Niedzielę w ciągu roku

2016-09-28 16:54:53

na Dwudziestą Szóstą Niedzielę w ciągu roku 25.IX.2016  r.

1. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele parafialnym będziemy odprawiać o godzinie 17.00, a w niedzielę – po sumie. Msze św. w kościele parafialnym od października po południu o godzinie 17.00. Wiernych, którzy nie będą mogli brać udziału w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
  2. W tym roku mija siedemdziesiąt pięć lat, od uwięzienia przez niemieckich okupantów 310 kapłanów pochodzących z diecezji łódzkiej, częstochowskiej, włocławskiej, archidiecezji poznańskiej i ze wspólnot zakonnych w obozie koncentracyjnym założonym przez niemieckiego okupanta w zlikwidowanej fabryce włókienniczej w Konstantynowie Łódzkim przy ulicy Łódzkiej 27, aresztowano również i ks. wikariusza z Bogdanowa, ks. Karola Kicyłę. Piąta stacja tych obchodów będzie poświęcona problematyce martyrologii duchowieństwa uroczystości odbędą się 1.X.2016 r. godzina 10.00, gdzie proboszczem jest nasz rodak ks. Stefan Magiera.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Kozieróg za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 80 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele parafialnym dekorują  mieszkańcy Zwierzchowa.
  4. Za tydzień 2 października o godzinie 14.00 zapraszamy na odpust ku czci św. Franciszka w Woźnikach, zapraszamy Druhów OSP z Wożnik na czele za Panem Komendantem i Prezesem OSP Woźniki. Będziemy gościć orkiestrę z Suchcic, po mszy świętej jak co roku organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich na piknik, na poczęstunek na boisku przy remizie, przyjedziemy swoim pojazdem. Ceńmy sobie możliwość uzyskania w tym dniu odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za grzechy – raz jeszcze wszystkich serdecznie zapraszamy!
  5. Do kościółka w Woźnikach zostały ufundowane przepiękne obrusy na wszystkie ołtarze przez Rodzinę Niny i Mariusza Fredyk z Woźnik, za które serdecznie dziękujemy.
  6. Bardzo dziękujemy również Panu Julianowi Dudkiewiczowi  i jego zięciowi Sergiuszowi Zuzańskiemu za wykonanie przepięknych dwóch bocznych ołtarzy do kaplicy w Woźnikach. Panowie wykonali w darze dla kościoła te ołtarze, nic nie pobierając za tę pracę, za zakupione deski zapłaciłem 800 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom za złożone datki na potrzeby kaplicy w Woźnikach 1600 zł, pieniądze przydadzą się na dalsze upiększanie naszej kaplicy.
  7. W niedzielę 9 października po mszy św. o godzinie 11.30 na salce, spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej komunii św.
  8. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w październiku, 9 października o godzinie 15.00. Zapraszamy.
  9. Również w niedzielę 9 października obchodzimy „Dzień Papieski” pod hasłem „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Po mszach przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na stypendia dla młodzieży uzdolnionej. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Stanowi wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej Ojczyzny.

10. Od 1 października przyjmujemy na intencje na rok 2017.

11. Ksiądz prefekt Szymon serdecznie zaprasza młodzież tę która była już u bierzmowania ze szkół średnich chętną by uczestniczyć w spotkaniach Oazowych; Dyskusje o wierze i życiu. Pierwsze spotkanie poświęcone Światowym Dniom Młodzieży w najbliższy piątek to jest 30 września po mszy wieczornej.

12. Ofiarę na potrzeby Parafii złożyli:  Pewna Rodzina z Woźnik Kolonii 100 zł, Sylwester Pieprzowski z Mąkolic 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

13. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.