Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Trzecią Niedzielę w ciągu roku

2016-09-03 21:48:10

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Trzecią Niedzielę w ciągu roku 4.IX.2016 r.

 

  1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy.
  2. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.
  3. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msza święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00, i poświęcenie na każdej mszy ziarna do siewu.
  4. Przeżywamy 77 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie więźniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Wiktorowa i Mokracza za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują  mieszkańcy Miłakowa i Monikowa.
  6. Msza święta fatimska za zmarłych we wrześniu odprawiona zostanie w niedzielę 11 września o godzinie 16.00 na cmentarzu parafialnym.
  7. W niedzielę 11 września jest wyjazd na czuwanie na Jasne Górze, wyjazd jest o godzinie 17.00. Zainteresowani zgłaszają się do Pani Krystyny.
  8. Zbliża się dzień podziękowania Panu Bogu za tegoroczne zbiory, czyli Dożynki Parafialne. Parafialne Dożynki w tym roku odbędą się za tydzień to jest 11 września na sumie o godzinie 11.30 . Zapraszam delegacje z poszczególnych wiosek z wieńcami, Sołtysów, Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Radnych Parafialnych, orkiestrę i wszystkich drogich Parafian.
  9. W Dożynkach na Jasnej Górze bierze udział dzisiaj delegacja z naszej Parafii z wieńcem dożynkowym.

10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia – „Szczęść Boże".

« powrót