Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą

2015-09-05 18:37:37

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwudziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą 6.IX.2015r .

  1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.
  2. 2.    Dziękujemy mieszkańcom Wiktorowa i Mokracza za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 50 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Miłakowa i Monikowa.
  3. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości dożynkowych w naszej parafii; orkiestrze, delegacji OSP Postękalice, ministrantom, jaki i za wykonanie pięknych dożynkowych wieńców, tym którzy wykonali jak i delegacjom: z Woźnik, Piekar, Niedyszyny, Postękalic Kacprowa, Blizina, Kamiennej, Bukowej, Kozieróg, Janowa, Ludwikowa, Piekar Bogdanów Kolonii i z Bogdanowa. Delegacja z Bogdanowa udała się do Częstochowy by uczestniczyć w Dożynkach i reprezentować Parafię Bogdanów.
  4. 4.     We wtorek – 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej, a w sobotę wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte 8 września w kościele parafialnym o godzinie 8.00  10.00 i 18.00, po każdej mszy poświęcenie ziarna do siewu.
  5.  11 września wyjeżdżamy na czuwanie do Częstochowy na Jasną Górę.
  6. Msza św. za zmarłych na cmentarzu za tydzień, w niedzielę 13 września o godzinie 16.00
  7. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

13 września od godziny 9.00 – 13.00 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się akcja pobierania krwi. Organizatorzy zapraszają do wzięcia uczestnictwa w tej akcji.

 

 

 

 

« powrót