Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwunastą Niedzielę w ciągu roku

2016-06-19 00:52:14

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwunastą Niedzielę w ciągu roku 19.VI.2016 r.

 

  1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?" − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
  2. W piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci szkolne oraz ich rodziców i nauczycieli, zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w ich intencji, która zostanie odprawiona w Bogdanowie o godzinie 8.00, w Dobiecinie i Janowie o godzinie 9.30. Młodzież z Gimnazjum i szkoły średniej zapraszamy na Mszę św. w niedzielę  26 czerwca. ... podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego we czwartek: 16.30
  3. W piątek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na godzinę 18.00 na nowennę w intencji Janin i Janów.
  4. W niedzielę 3 lipca o godzinie 10.00 przypada odpust ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta Msza św. o godzinie 10.00, a po niej procesja maryjna z kopiom obrazu. Od niedzieli 3 lipca poszczególne wioski przyozdabiają ołtarze kwiatami. Na niedzielę 3 lipca przyozdobią kwiatami jako pierwsza wioska Bogdanów. Serdecznie zapraszamy.
  5. Msze w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień. W Dobiecinie o godzinie 8.00, 3 lipca , w Woźnikach o godzinie 8.00 10 lipca. W Postękalicach Msza św. w każdą niedzielę o godzinie 11.15. Postękalice przyjeżdżają po księdza do Bogdanowa.
  6. Są prowadzone prace na plebanii związane z wymianą okien w kancelarii i salce katechetycznej, jak i z zamontowanie dwóch drzwi wejściowych na plebanię i malowanie ścian tych pomieszczeń. Został postawiony również nowy komin dymny na plebani.
  7. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy w niedzielę 10 lipca o godzinie 7.00 z Piekarek na uroczystości „Radia Maryja”. Zapisy u Pani Krystyny, natomiast w poniedziałek 11 lipca jak co miesiąc na czuwanie. Czuwanie w lipcu dla całej diecezji prowadzi Parafia Bogdanów.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
  9. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma udanych wakacji bez Boga. Zatem także podczas urlopów mamy obowiązek udziału w niedzielnej Mszy Świętej, nie zapominajmy o osobistej modlitwie, korzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże"!
« powrót